Logo

Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
ul. Sikorskiego 1, 67-200 Głogów, KRS: 0000121762, tel. 76 833 20 61
mail: administracja@gutw.glogow.pl

Aktualności

 

                     

   


Aktualności

Historia

Cele

Kierownictwo

Formy nauki

Sympozja

Programy

Archiwum

Galeria

Linki

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT Z GUTW
administracja@gutw.glogow.pl danuta.gross@gutw.glogow.pl

LOKALIZACJA UTW

ADMINISTRATOR STRONY
michal.urbanowski@poczta.pl

LOGO GUTW:
Piotr Papież
© GUTW 2002

Strona umieszczona na serwerach MALACH.ORG. Dziękujemy za udostępnienie serwerów i pomoc.


  Zakończenie Roku Akademickiego
    2017/2018r.
  13 czerwca - Sława


  13 marca 2018r. swiętowały
  Bożeny i Krystyny...
  as

  Starsi chcą być sprawni

  Projekt pod nazwą "Starsi chcą być sprawni" finansowany przez KGHM Polska Miedź w Lubinie skierowany był do grupy 60 słuchaczy Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w okresie od czerwca 2016 roku do grudnia 2016 roku  korzystali z  zabiegów rehabilitacyjnych oraz aqua-aerobicu na Pływalni Chrobry Głogów. Projekt przyczynił się do poprawy kondycji psychofizycznej 60 słuchaczy Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie oraz  promowania zdrowego stylu życia wśród seniorów. Fundacja KGHM Polska Miedź SA na realizację zadania  przekazała  dotację w kwocie do wysokości  27 000,00 zł brutto (słownie: dwudziestu siedmiu tysięcy złotych brutto). Galeria zdjęć z projektu
  (https://goo.gl/photos/jVEmiycQmdo7bFaJ8)

  a

  Inauguracja roku akademickiego
  2016/2017

  28 września 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego w GUTW. Wykład inauguracyjny "Aktywność fizyczna  a sekret długowieczności - wskazówki praktyczne" poprowadziła dr Ewa Skorupka . Wśród zaproszonych gości byli: poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski, Wiceprezydent Miasta Głogowa Bożena Kowalczykowska, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego dr Włodzimierz Olszewski, dr Katarzyna Pantoł-prorektor PWSZ w Głogowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych uniwersytetów trzeciego wieku, instytucji i organizacji społecznych. Poniżej galeria zdjęć z inauguracji.
  ( https://goo.gl/photos/VhuMNEFaVYzQRhyo9 )

  inauguracja

   


   

  Dzień Kobiet w GUTW

  Dzień Kobiet w GUTW

  Koncert chóru "Gaudium"
  28.01.2016.
  Koncert chóru "Gaudium" - 28.01.2016


   

  Poplenerowa wystawa prac sekcji Malarskiej i fotograficznej.

  Dnia 01.10.2015 r. w siedzibie Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się poplenerowa wystawa prac sekcji malarskiej i fotograficznej. Podczas plenerów odbywających się w sierpniu w Łagowie powstały prace, które zostały zaprezentowane podczas wystawy. Plenery organizowane były w ramach projektu "Jacy starsi ? wciąż się uczymy". Finansowanie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Plenery prowadzone były przez Jerzego Popiela - prowadzącego sekcję "Kadr" w uniwersytecie oraz Bogusława Dębskiego prowadzącego plenery malarskie.  

  Poplenerowa wystawa prac sekcji malarskiej i fotograficznej

  Konferencja naukowa "Aktywność fizyczna i psychiczna osób starszych"

  Dnia 6 listopada 2014r. odbyła się konferencja naukowa "Aktywność fizyczna i psychiczna osób starszych"

  Referaty podczas konferencji wygłosili dr Jolanta Lipińska - Lokś starszy wykładowca w PWSZ w Głogowie; adiunkt w Uniwersytecie Zielonogórskim. Tematyka referatu dotyczyła z "Aktywności i aktywizacji fizycznej osób w wieku późnej dorosłości". Drugi referat dotyczył jednego z istotnych aspektów problemu starzenia się człowieka i jego starości w ujęciu psychologicznym. Wykład ten prowadził dr Jerzy Herberger wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prelekcję na temat fałszowania żywności wygłosiła dr Dominika Brzęczek-Nester z Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.
  Konferencja wspólfinansowana była ze środkow Gminy Miejskiej Głogów.

  Konferencja Naukowa "Aktywność fizyczna i psychiczna osób starszych"
   

  Jesteśmy również na GOOGLE+, zapraszamy
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

   


   

  Wyjazd edukacyjny do Kudowy Zdroju, realizowany w ramach projektu "Akademia Drugiej Połowy Życia" finansowany ze środków Ministerstwa Pracy
  i Polityki Społecznej

  Wyjazd edukacyjny do Kudowy Zdroju realizowany w ramach projektu "Akademia Drugiej Połowy Życia"
   


  Wyjazd edukacyjny do Karpacza
  w ramach projektu "Akademia Drugiej Połowy Życia" finansowany ze środków Ministerstwa Pracy
  i Polityki Społecznej  

  Wyjazd edukacyjny do Karpacza realizowany w ramach projektu "Akademia Drugiej Połowy Życia".

  INFORMACJA O ZBIÓRCE PUBLICZNEJ

   

  Na podstawie decyzji nr WSOiO.DEDO.5311.1.2014
  z dnia 22.01.2014 roku,
  wydanej przez Prezydenta Miasta Głogowa,
  Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  z siedzibą: 67-200 Głogów, ul. Sikorskiego 1,
  przeprowadził w dniu 25.01.2014 r. na terenie miasta Głogowa
  w Restauracji "Pod Starym Głogiem" zbiórkę publiczną podczas Balu
  Charytatywnego z przeznaczeniem na pokrycie kosztów prowadzenia zajęć z rehabilitacji ruchowej i choreoterapii.
  Zebrane ofiary wyniosły łącznie 1500,00zł ( słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100).
  Koszt przeprowadzenia zbiórki publicznej nie wystąpił.
  Zebrane ofiary przekazane zostały na pokrycie kosztów prowadzenia zajęć z rehabilitacji ruchowej i choreoterapii.


  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI ZBIÓRKĘ!

  Zdjęcia z balu na portalu naszemiasto.pl


  Wznawiamy karnety na zajęcia rehabilitacyjne z odnowy biologicznej, jednocześnie prosimy o rozliczenie się z karnetów już wykorzystanych.

  Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie - świetna
  forma aktywizowania umysłu, poszerzania wiedzy, poznawania ciekawych ludzi.


  Wieczór kolęd i życzeń

  Uczestnicy Wigilijnej Wieczerzy w świątecznym nastroju uczcili zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

  Zgodnie z tradycją, bo już po raz 14, słuchacze GUTW, przyjaciele i przedstawiciele instytucji zaprzyjaźnionych zasiedli wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy. 18.grudnia, o godz.16 w restauracji "Mogador" około 100 osób uroczyście uczciło zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

  Jasełka zaprezentowane przez dzieci z Przedszkola nr 6 uświetniły Wigilijny Wieczór. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem odegrały scenki narodzin Bożego  Dzieciątka. Nagrodzono ich gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.

  Witając gości, prezes GUTW Danuta Gross podkreśliła, iż mijający rok był trudny, pracowity, ale udany. Uczelnia realizuje 10 projektów (w tym 2 ministerialne), jednocześnie trwa remont siedziby, co utrudnia prowadzenie niektórych zajęc. Pomimo to zadania programowe zostały w większości zrealizowane. Prezes podziękowała osobom i instytucjom, które wspierają działalnośc uniwersytetu.

  W najważniejszym momencie uroczystości, uczestnicy Wieczerzy trzymając w dłoniach opłatek- symbol pojednania, złączyli ręce, tworząc łańcuch życzliwości. Rozległa się jedna z najpiękniejszych polskich kolęd- "Cicha noc".
  Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy Wigilijne- barszcz z uszkami, pierogi z grzybami i kapustą, ryba, świąteczne ciasto.

  W atmosferze powagi i serdeczności składano życzenia, nie tylko te osobiste, ale i dotyczące dalszego rozwoju uczelni.

  Wśród zaproszonych gości byli m.in. poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa Jan Zubowski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego.

  Wigilia 2013
   


  Dwugłos o GMO

  W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 4.10.2013 r. w PWSZ w Głogowie nasi słuchacze uczestniczyli w wykładzie prof. Tadeusza Dobosza, na temat: "Dwugłos o GMO".

  Od kilku lat trwają spory czy ingerencja człowieka w kod genetyczny organizmów jest zagrożeniem, czy szansą dla ludzkości. Usłyszeliśmy najczęściej podawane argumenty za i przeciw. Zdarzają się bowiem ,jak stwierdził profesor, nieoczekiwane skutki ludzkiej działalności. Należy więc pracowac nad tym by się tego ustrzec. Choc każda nowa technologia budzi wątpliwości, czy jest już dostatecznie sprawdzona, podkreślał,  iż badania nad GMO trwają już 30 lat.

  Podając rożne przykłady modyfikacji genetycznych wpływających na mniejszą zachorowalnośc ludzi zasugerował, iż warto zastanowic się czy Zieloni zawsze mają rację.

  Wśród argumentów za GMO są przykłady roślin zmodyfikowanych, które oczyszczają środowisko np. pochłaniają szkodliwy dla organizmu chrom z wody i inne niebezpieczne dla zdrowia substancje, oczyszczając np. tereny poprzemysłowe. Wyhodowano już przy użyciu technik genetycznych bakterię rozkładającą plamy oleju na oceanie.

  Greempeace, jak wiemy, poparł stworzenie Złotego Ryżu uzupełniającego niedobór witaminy A w celu zwalczania ślepoty głównie w krajach Trzeciego Świata. W Chinach więc dopuszczono produkcję ryżu genetycznie zmodyfikowanego, a właśnie najwięcej sprzeciwu budzi modyfikowanie żywności.

  Zaczęło się od  pomidorów. Zostały one pozbawione genu powodującego szybkie dojrzewanie. Są trwalsze, ale straciły walory smakowe. Zmodyfikowano soję, orzeszki ziemne, krewetki- pozbawio je genów powodujących alergię, zmniejszają więc epidemię astmy. Produkuje się warzywa zawierające szczepionki. Jednak nadal działania te budzą kontrowersje.

  Podobnie jak w całym społeczeństwie, różnicę poglądów w sprawie GMO zauważa się też wśród  naszych słuchaczy GUTW. Wyłoniły się 3 stanowiska. Przeciwnicy twierdzą, że transformacja genetyczna roślin nie jest procesem naturalnym, zatem nie może być korzystnym i wartościowym.

  Zwolennicy złotego środka  są przekonani, że nie da się jednoznacznie stwierdzic, co w przyszłości przyniesie ingerencja człowieka w kod genetyczny organizmów. Nawołują do spokoju i racjonalnej debaty.

  Z kolei, przekonani o dobrodziejstwie GMO, posługują się myślą wypowiedzianą niegdyś przez  M.C. Skłodowską -"Niczego w życiu nie należy się bac, trzeba to tylko zrozumiec. Nadszedł czas abyśmy rozumieli więcej, by bac się mniej".
  Jednak to czas pokaże kto miał rację.

  Wykład na temat GMO w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
   


  Udział słuchaczy GUTW w konferencji naukowej

    21 listopada grupa naszych studentów uczestniczyła w konferencji naukowej na temat: "Polityka zagraniczna Polski w latach 2004-2011 wobec sąsiadów -uwarunkowania i kierunki'. Obrady odbywały się w sali audytoryjnej budynku Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Stosunki Ukraina - Unia Europejska przedstawiła prof. dr hab. Natalia Jakowenko z Uniwersytetu Kijowskiego. O stosunkach polsko-niemieckich mówiła prof. dr hab. Bernadetta Nitschke- wykładowca DWSPiT oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego, natomiast mgr Jan Walczak z DWSPiT naświetlił stosunki polsko-czeskie. Z kolei tematykę dotyczącą stosunków polsko-słowackich omówił dr Marcin Szydzisz z Uniwersytetu Wrocławskiego, a sprawy związane ze stosunkami polsko-rosyjskimi - doc. dr Arkadiusz Kotliński z DWSPiT.

  Jak kształtowały się stosunki polsko-litewskie oraz polsko-białoruskie na przestrzeni ostatnich siedmiu lat wyjaśniał dr Rafał Czachor z DWSPiT w Polkowicach. Wystąpienie dr hab. Larysy Leszczenko z Uniwersytetu Wrocławskiego poświęcone było stosunkom polsko-ukraińskim. Ostatnim punktem programu konferencji była dyskusja.

  Konferencja ""Polityka zagraniczna Polski w latach 2004-2011 wobec sąsiadów"
   

  Słuchacze GUTW otrzymali zaproszenie na następną konferencję naukową.


  Najwyższą cenę ma pogoda ducha

   Tematyką bardzo istotną - dotyczącą znaczenia budowania właściwych relacji międzyludzkich, wznowiliśmy wykłady z dziedziny psychologii. Jak zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem - dotyczą niezwykle ciekawej sfery - psychiki człowieka, ujawniają przyczynę naszych zachowań, a nierzadko znajdują sposób na "leczenie duszy"'. Prowadzący spotkanie psycholog podkreślał wagę umiejętnego komunikowania się z ludźmi , niekonfliktowego -  bez względu na treść komunikatu jaką sobie przekazujemy.
  Nawiązanie pozytywnych relacji obniża poziom smutku, osamotnienia, poprawia samopoczucie, zapobiega depresjom. Warto więc zapamiętać dewizę:  "Radość przeżywana we dwoje, jest podwójną radością. Smutek przeżywany we dwoje, jest połową smutku."

  Zającia z psychologii
   

  Skupiajmy się na przeżywanych emocjach- twierdził, gdyż są one ani dobre, ani złe - to nasze odczucia i nie należy z nimi dyskutować. Złe lub dobre może być tylko nasze zachowanie.

  Jak podaje wykładowca, gdyby porównać człowieka do żaglowca, to emocje byłyby wiatrami. Nagła zmiana wiatru wprawia żagle w łopot. Brak wiatru - spowalnia ruch, wprowadza martwą ciszę, zaś jego nadmiar może rzucić statek na skały. Od nas samych zależy, w którym kierunku skierujemy emocje, a więc jakie relacje nawiążemy. Będąc członkiem jakiejś grupy społecznej powinniśmy dbać by właściwie nawiązywać kontakt, mieć cele, wypracować normy zachowań, pełnić określone role społeczne i dbać o spójność grupy, mając poczucie własnej wartości. Złe relacje międzyludzkie często prowadzą do depresji. Około 30 % społeczeństwa ma stany depresyjne o różnym nasileniu. Obniża się wówczas poziom serotoniny (hormonu szczęścia), zmienia się obraz mózgu. Dominują złe emocje( tak naprawdę nie na bliskich, ale na siebie). Obniża się energia życiowa- zaburzają relacje międzyludzkie. Bardzo istotne jest wówczas by nie pozostawać samemu, znależć kontakt z drugą osobą, zaktywizować się. Przebywać w pomieszczeniach dobrze oświetlonych, lub na zewnątrz, gdzie jest dużo światła. Dzień zaczynać od kakao, czarnej gorzkiej czekolady, a nie kawy. Zdecydowanie- właściwy tryb życia wpływa na nasze samopoczucie. Sami jesteśmy odpowiedzialni za to jakie tworzymy relacje międzyludzkie. Psycholog proponuje przemyśleć słowa Victora E. Frankla : "Człowiek jest ograniczony w zakresie tworzenia i doznawania, ale jest wolny w tym, że może przybrać odpowiednią postawę wobec warunków i okoliczności. Ta wolność nie zna żadnych warunków, jest to wolność "pod każdym względem" i do ostatniego tchnienia."  


  Piękne wnętrza

   

  Oferta zajęc edukacyjnych w bieżącym roku akademickim została poszerzona o wykłady z cyklu Piękne wnętrza. Tematyka ta zainteresowała wielu słuchaczy. 17.10. w PWSZ odbyło się spotkanie na temat:"Kuchnia pełna smaków". Prowadząca- dekorator wnętrz, omówiła poszczególne style aranżacji pomieszczeń,wykonując jednocześnie prezentację multimedialną. Dla zwolenników prostoty, funkcjonalnych, jasnych wnętrz, preferujących drewno,biel, minimalizm, zaproponowano styl skandynawski.Jako dekoracje drewniany świecznik, białą drewnianą półkę, donicę, stojak na ręcznik kuchenny. Miłośnikom z kolei pomieszczeń o charakterze wiejskim, ciepłym klimacie, oferowano zupełnie odmienny od poprzedniego styl rustykalny- ozdobne tkaniny w kratę,dużo dekoracji: starocie,dzbanki, rondle, kury gipsowe, naczynia gliniane, eksponowanie na zewnątrz naczyń. Wielu osobom przypadł do gustu inny, dośc surowy, często otwarty na salon, styl nowoczesny, wymuszający szczególną dbałośc o estetykę części kuchennej.W tym przypadku zwrócono uwagę na  ożywienie ścian kolorem, nadawanie wyrazistości wnętrzom. Nie brakowało tez miłośników stylu prowansalskiego- kojarzonego z Francją. Dobrą propozycją były tu płytki z wzorami, kute lampy, motyw lawendy. Trafionym upominkiem natomiast-emaliowane naczynia z francuskimi napisami, koronkowa serwetka,piękna drewniana ozdobna ramka.Osobom, które zechciałyby urządzic kuchnię w stylu klasycznym, polecono by kierowali się dwoma zasadami:symetrią i równowagą. Jest to styl wygodny i elegancki.Wnętrze szybko się nie znudzi.Meble i dodatki są ponadczasowe, cechuje je prostota i dobry smak. Jak podkreśla prowadząca wykład, bez względu na wybór stylu, najważniejsza jest wyjątkowa dbałośc o estetykę stołu i okna -najbardziej istotnych elementów kuchni.          


  Aquamassage - szybki i skuteczny relaks !

   

  W ramach realizacji działań prozdrowotnych uczelnia prowadzi zajęcia z zakresu rehabilitacji, łącznie z odnową biologiczną. Bardzo dużą popularnością cieszy się suchy masaż wodny. Korzystało z niego wielokrotnie ok. 120 słuchaczy GUTW. Konstrukcja urządzenia umożliwia jednoczesny masaż trzech powierzchni ciała, działając w tym samym czasie strumieniami wody, ciepłem i uciskiem. Urządzenie sprowadzono ze Stanów Zjednoczonych, posiada 36 dysz indywidualnie sterowanych komputerem. W zależności od stanu zdrowia klienta można dobrac siłę i częstotliwośc pulsacji uderzeń strumieni wody,(relaksacyjne 2 cykle na sekundę, ożywiające-10 cykli), obniżyc temperaturę, lub ominąc jakąś partię ciała. Jest również możliwośc  sterowania manualnie poprzez panel dotykowy, a dla pobudzenia zmysłów wprowadzenia aromaterapii. Masowane tkanki są lepiej ukrwione, usuwane są toksyny, zwiększa się ruchomość w stawach, układ sercowo-naczyniowy lepiej pracuje, a nerwowy- reaguje dając dobre samopoczucie. Jest to bardzo dogodna forma relaksu, gdyż nie wymaga zdejmowania ubrań. Wskazane jest tylko by przed sesją, która trwa ok.12 min. zdjąć lub zabezpieczyć metalowe elementy stroju.

  Urządzenie zamyka przezroczysta akrylowa kapsuła, jednak nawet osoby z klaustrofobią korzystają z tego sprzętu, bo głowa znajduje się w przestrzeni otwartej, niemal poza kapsułą.

  Jak zaobserwowaliśmy, korzyści dla "zabieganego" klienta jest wiele. Poza zdrowotnymi - pozostaje on w ubraniu, jest suchy i nie ma potrzeby zmywania z ciała olejków. Widac, że technologia w każdej dziedzinie podąża by zastąpic technikę manualną i to wielokrotnie skutecznie. Czy w tym przypadku też? Namawiamy - warto przekonac się na własnej skórze. Tym razem - dosłownie.


  Inuguracja Roku Akademickiego 2013/2014 GUTW w Głogowie

  26 września w sali widowiskowej MOK prezes GUTW w Głogowie p.Danuta Gross dokonała uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego. Immartykulację studentów I roku przeprowadziła JM dr Katarzyna Rusak- Rektor PWSZ w Głogowie Uroczystośc uświetnili swą obecnością władze miasta Głogowa, Powiatu Głogowskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście z głogowskich instytucji. Hymn inauguracyjny wykonał chór GUTW "Gaudium" pod dyrekcją p.Barbary Walendzik. Na inaugurację licznie przybyli słuchacze GUTW. 

  tekst: Anna Zimna


  Dziesięciolecie chóru Gaudium

  Chór "Gaudium" GUTW pod dyrekcją p. Barbary Walendzik powstał w 2003 roku. Inicjatorką była ówczesna prezes p. Ewa Święch. W tym roku mija 10 lat aktywnej działalności Chóru.

  13 pazdziernika odbył się w sali widowiskowej MOK w Głogowie Jubileuszowy koncert "Gaudium". W bogatym programie artystycznym wysłuchaliśmy wielu znakomicie wykonanych pieśni i utworów muzycznych. Zespół koncertował w wielu miastach naszego kraju, bywał też  za granicą.

  Dziesięciolecie chóru GAUDIUM
   

  Najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat :

  2008r. I  msc. - festiwal Piosenki Patriotycznej Vivat Polonia- Glogów. III msc.- Ogólnopolskie Juwenalia UTW - Warszawa.

  2009r. I msc. - Festiwal Kolęd i Pastorałek I msc. - Vivat Polonia

  2011r. I msc. -  Vivat Polonia. III msc. - Juwenalia w Warszawie.

  2012 r. I msc. - Vivat Polonia. Wyróżnienie na Festiwalu Muzyki Chóralnej  w Sławie. Grand Prix - Ogólnopolski Festiwal Chórów w Nowym Warpnie.

  2013r. I msc.   -  w tymże festiwalu oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu a capella.

  W ciągu ostatnich pięciu lat Chór koncertował 132 razy. Niektóre występy to: Cecyliada we Wschowie, POP-oratorium ku czci NMP- połączone chóry w kościele NMP na os. Kopernik w Głogowie, Sanktuarium w Licheniu- Ogólnopolski Zlot Chórów, Kościół Stanisława Kostki w Wawie, Koncert Maryjno- patriotyczny w Grodowcu, Sulęcinie, Bądzowie, Eisenhuttenstadt- w Domu Opieki. Ponadto "Gaudium" dawał koncerty  we Lwowie i Kamieńcu Podolskim (odnotowano to w Kurierze Kresowym).

  Występy Chóru stanowią bardzo często oprawę mszy świętych w parafiach głogowskich. 'Gaudium" występuje  także w Domu Uzdrowienia Chorych. Uświetnia tez nasze uniwersyteckie uroczystości, a także instytucji z nami zaprzyjaznionych.

  Na Jubileuszowy koncert Chóru  przybyli przedstawiciele Gminy Miejskiej Głogów, Powiatu Głogowskiego, oraz innych instytucji naszego miasta, a także sympatycy i przyjaciele GUTW. Były listy gratulacyjne, wiązanki kwiatów i życzenia kolejnych tak udanych dziesięcioleci.