Logo

Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
ul. Sikorskiego 1, 67-200 Głogów, KRS: 0000121762, tel. 76 833 20 61
mail: administracja@gutw.glogow.pl

Formy nauki

Aktualności

Historia

Cele

Kierownictwo

Formy nauki

Sympozja

Programy

Archiwum

Galeria

Linki

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT Z GUTW
administracja@gutw.glogow.pl danuta.gross@gutw.glogow.pl

LOKALIZACJA UTW

ADMINISTRATOR STRONY
michal.urbanowski@poczta.pl

LOGO GUTW:
Piotr Papież
© GUTW 2002

Strona umieszczona na serwerach MALACH.ORG. Dziękujemy za udostępnienie serwerów i pomoc.

Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku adresuje do swoich słuchaczy szeroką i różnorodną ofertę programową, w której skład wchodzą m.in.:

Wykłady

Odbywają się raz w tygodniu o godzinie 16:00 w siedzibie GUTW. Dotyczą bardzo różnych dziedzin nauki m.in. psychologii, teorii literatury, historii sztuki i historii kultury, medycyny, filozofii, religioznawstwa, wiedzy o regionie czy socjologii. Staramy się aby tematyka wykładów była interesująca dla naszych słuchaczy. Wykładowcami są najczęściej pracownicy naukowi wyższych uczelni z ościennych miast: Zielonej Góry, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Sulechowa.

Lektoraty językowe

Studium językowe dotyczy nauki języka niemieckiego i angielskiego dla grup początkujących oraz zaawansowanych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i prowadzone są przez magistrów anglistyki i germanistyki.

Gimnastyka usprawniająco-ruchowa

Zajęcia te prowadzone są dwa razy w tygodniu w ośmiu grupach, które prowadzi mgr rehabilitacji ruchowej. W ramach rehabilitacji geriatrycznej prowadzone są również zajęcia na pływalni. Raz w tygodniu słuchacze mają zapewniony dostęp do basenu SP nr 12 w Głogowie.

Duszpasterstwo akademickie

Prowadzone raz w miesiącu przez opiekuna duchowego GUTW, o. Eugeniusza Leśniaka - Proboszcza Parafii św. Klemensa w Głogowie.

Wyjazdy leczniczo -wypoczynkowe w Świnoujściu.

Na trwałe już weszły one do kalendarza GUTW. Organizowane są konsekwentnie od pięciu lat w miesiącach: marzec, maj, wrzesień, październik. W tej formie rehabilitacji i wypoczynku słuchacze GUTW uczestniczą wspólnie ze słuchaczami Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wyjazdy świąteczne do Duszników Zdroju.

Organizowane są corocznie w okresie Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Adresowane są przede wszystkim do osób samotnych i osamotnionych.

Wycieczki do stolic europejskich.

Chcemy aby nasi słuchacze poznawali kluczowe dla naszej kultury miejsca. Do tej pory udało się nam zrealizować wycieczki do Pragi, Berlina i Warszawy.

Wycieczki krajowe.

Odwiedziliśmy: Szczecin, Poznań, Wrocław, Międzyzdroje, Krzyżową, Zagórze Śląskie, Kórnik, Rogalin, Lubaczów, Kraków.

Wyjazdy do miejsc kultu religijnego.

Odwiedziliśmy: Krzeszów, Bardo Śląskie, Wambierzyce, Górę św. Anny, Grodowiec i Niepokalanów.

Wciąż organizowane są nowe wycieczki. GUTW dokłada wszelkich starań aby ofertę rozwijać.

Teatr Lubuski

Organizujemy cykliczne wyjazdy na spektakle teatralne do Zielonej Góry.

Uniwersytet Zielonogórski.

Raz w miesiącu organizujemy wyjazdy na koncerty kameralne Ars Longa organizowane przez Lubuskie Biuro Koncertowe.

Centrum Muzyczne Wschód-Zachód w Zielonej Górze.

Wykupiliśmy fotel w Filharmonii Zielonogórskiej (rząd 1, miejsce 1), dzięki czemu słuchacze uprawnieni są do zniżek przy zakupie biletów.

Poetyckie prezentacje.

Staramy się je organizować raz w miesiącu w siedzibie GUTW współpracując z Głogowskim Towarzystwem Literackim. Głównym celem prezentacji jest promowanie lokalnych twórców i ich twórczości.

Spotkania autorskie.

Do tej pory udało się przeprowadzić spotkanie ze Zbigniewem Święchem, odkrywcą z nowojorskiego The Explorers Club autorem znanego cyklu Klątwy, mikrobi i uczeni, Czekram wawelski, Skarby tysiąca lat. Słuchacze spotkali się także z Henrykiem Szylkinem, który napisał: Krzyże i kurhany, Kolory wzruszeń, Krajobrazy i miłość.

Spektakle teatralne w siedzibie GUTW.

Gościł u nas Teatr Tradycyjny z Krakowa ze sztuką Bobek niemowa czyli Czeski tarzan (komedia, autor: Jara Himrman) oraz aktorzy z Impresarjatu Artystycznego z Krakowa ze sztuką Jonasz i spektaklem pantomimy.